Panel słoneczny 50W Maxx + regulator ładowania 5A

4S-307

Nowy produkt

  • Panel słoneczny 50W
  • Regulator 5A
  • Technologia monokrystaliczna

Więcej szczegółów

349,00 zł brutto

Opis produktu

Panele słoneczne 50W model Maxx wykonane są z wysokiej jakości ogniw monokrystalicznych. Baterie słoneczne wykonane z ogniw monokrystalicznych cechuje wyższa wydajność niż w przypadku zastosowania ogniw polikrystalicznych o kilka procent. Jest to bardzo istotne w Polsce gdzie nasłonecznienie oraz liczba godzin od świtu do nocy w ciągu roku jest zmienne.
Baterie słoneczne Maxx cechują się bardo solidnym wykonaniem i długą żywotnością.

W zestawie znajduje się regulator ładowania 5A

Regulator ładowania jest wymaganym urządzeniem w instalacjach PV. Regulator ładowania chroni akumulatory przed nadmiernym naładowaniem lub za dużym rozładowaniem. Regulator ładowania bardzo przedłuża czas żywotności akumulatorów, więc to urządzenie powinno być zawsze używane w systemach i mikro instalacjach solarnych dla celów bezpieczeństwa i oszczędności.

 

Czym cechują się panele monokrystaliczne?

Panele monokrystaliczne wykonane są z krzemu, który ma strukturę uporządkowaną. Dzięki temu mają większą sprawność. Oznacza to, że tę samą energię można wytworzyć na mniejszej powierzchni. Dla przykładu panele polikrystaliczne mają sprawność rzędu 16 %, a monokrystaliczne rzędu 18 %. Dla standardowej powierzchni 1 m x1,7m panel polikrystaliczny będzie miał moc 250 W zaś panel monokrystaliczny będzie miał moc 280 W.

Dane techniczne Model 50W  MAXX
Ogniwa Monokrystaliczne
Moc szczytowa [W] 50
Tolerancja mocy [%] +/- 3
Napięcie mocy Max: Vmp [V] 18,57
Prąd Max: Imp [A] 2,70
Napięcie jałowe  Voc [V] 22,64
Prąd zwarcia: Isc [A] 2,88
Dane mechaniczne  
Długość [mm] 534
Szerokość [mm] 670
Głębokość [mm] 30
Waga [kg] 4,3
Terminal  MC4