Regulatory ładowania > Regulator MPP165 DUO DIG z LCD S

Regulator MPP165 DUO DIG z LCD S

model: 4S-2928 Gwarancja: 24 miesiące
755,00 zł
W tej chwili produkt nie jest dostępny na magazynie
Opis produktu

Zestaw składający się z wysokiej jakości regulatoraMPP165 DUO DIG i wyświetlacz LCD S

Produkty wyprodukowane przez niemiecką firmę VOTRONICmającej ponad 30 letnie doświadczenie w dostarczaniu urządzeń elektronicznych do pojazdów mobilnych, kamperów, przyczep itp.

Regulatory ładowania VOTRONIC serii „MPP” (Maximum-Power-Point - Maksymalny Punkt Mocy) z charakterystyką liniową ładowania „IU1oU2“ łączą moduły fotowoltaiczne (PV) z akumulatorami.

MPP posiada następujące funkcje:

 • O 10-30% zwiększony prąd ładowania MPP w porównaniu z konwencjonalnymi regulatorami, dzięki ultranowoczesnej technologii regulacji (mikroprocesor) (sprawność> 95 %). Przewaga ta jest widoczna przede wszystkim w chłodniejszych warunkach, takich jak mgła, zachmurzenie rozpraszające światło (zima).
 • Modyfikowalne charakterystyki liniowe ładowania lub optymalne ładowanie akumulatorów ołowiowych-żelowych-/dryfit, AGM/z włókni (fleece) lub kwasowych/kwasowo-ołowiowych oraz akumulatorów LiFePO4 (patrz tabela 1).
 • Stabilne napięcie ładowania jest regulowane w taki sposób, aby wykluczyć przeładowanie akumulatorów.
 • Dwa złącza ładowania akumulatora: Automatyczne ładowanie głównego akumulatora pokładowego (BOARD I) oraz ładowanie wspomagające i ładowanie podtrzymujące (maks. 1A) akumulatora rozruchowego (Start II), obejmujące zabezpieczenie przed przeładowaniem.
 • Ładowanie bezobsługowe: Standardowe zabezpieczenie przed przeładowaniem, przegrzaniem, prądem cofającym się rozładowującym akumulator i przed odwróconą polaryzacją (w przypadku niewystarczającej energii słonecznej np. zaćmienie, noc itd.).
 • Płynna i równoczesna praca: Śledzenie charakterystyki liniowej ładowania, również w przypadku jednoczesnej pracy wielu odbiorników.Zabezpieczenie przed przeładowaniem: Ograniczanie prądu ładowania akumulatora w przypadku nadmiernej energii słonecznej i w przypadku pełnego naładowania akumulatora. Natychmiastowe ładowanie w przypadku poboru energii, zapewniające utrzymywanie akumulatora w najlepszym możliwym stanie naładowania.
 • Charakterystyka ładowania „IU1oU2”: Zadane ładowanie boost (impulsowe) (U1) zapobiegające szkodliwej akumulacji kwasu (ołowiowy) i ładowanie equalization (wyrównujące) dla poszczególnych ogniw akumulatora (ołowiowy i litowy). Następnie ładowanie podtrzymujące (U2).
 • Kompensacja długości przewodu: Automatyczna kompensacja straty napięcia na przewodzie zasilanącym.
 • Pokładowy filtr tłumiący sieci: Bezproblemowe współdziałanie z generatorami wiatrowymi, spalinowymi, sieciowymi, dynamo itd.
 • Pomiar wyjścia dla EBL, możliwe używanie elektrobloku w części mieszkalnej pojazdu: Pozwala na wygodne rozwiązanie w postaci używania wyświetlacza odczytu prądu (PV), zainstalowanego na elektrobloku, w celu nadzoru systemu fotowoltaicznego (PV).
 • Złącze dla czujnika temperatury akumulatora (produkt nr2001): ( Do kupienia Oddzielnie)Akumulatory ołowiowe: W przypadku niskich temperatur zewnętrznych, pełne ładowanie słabego akumulatora jest usprawnione poprzez automatyczne dostosowanie napięcia ładowania do temperatury akumulatora i w przypadku wysokich temperatur, zapobiega niepożądanemu gazowaniu i obciążaniu akumulatora.Akumulatory LiFePO4: Zabezpieczenie akumulatora w przypadku wysokich i szczególnie niskich temperatur. Silnie zalecane, jeśli w czasie pracy możliwy jest spadek temperatury poniżej 0 °C.

Wyświetlacz LCD SOLAR COMPUTER S

Ile energii naprawdę dostarcza mój układ słoneczny? Czy moduły solarne są zacienione lub zabrudzone, czy coś jest nie tak? Urządzenie do pomiaru energii słonecznej LCD SOLAR COMPUTER S daje odpowiedź na te pytania. Po podłączeniu do sterowników ładowania słonecznego VOTRONIC serii SR i MPP, żądana informacja jest podawana kompleksowo i natychmiast.

Wyświetlacz solarny można podłączyć do sterownika w dowolnym momencie, a także później, ponieważ regulator ładowania słonecznego VOTRONIC jest gotowy do podłączenia w celu uzyskania wymaganych sygnałów. W związku z tym połączenie jest niezwykle proste.

Przejrzysty układ wartości pomiarowych na wyświetlaczu i łatwa obsługa poprzez naciśnięcie przycisku umożliwiają lepszą kontrolę i korzystanie z układu słonecznego. Wyświetlacz jest wyposażony w podświetlenie tła (przełączane). Czytelność wartości jest więc bardzo dobra, nawet w dużej odległości i przy wszystkich warunkach oświetleniowych.

Dopasowany do systemu modułowego VOTRONIC, wyświetlacz cyfrowy jest wykonywany w wersji panelowej. Wygląd i mechanika (identyczna wysokość 85 mm) są dostosowane do innych modułów wyświetlacza. Niewielkie wymiary przedniego panelu i szczególnie niewielka głębokość montażowa wynosząca zaledwie 18 mm umożliwiają instalację w niemal dowolnym miejscu. Jeśli montaż wyświetlacza ciekłokrystalicznego nie jest pożądany, odpowiednia obudowa jest dostępna jako wyposażenie dodatkowe. Urządzenie jest gotowe do podłączenia do sterowników słonecznych. Odpowiedni kabel połączeniowy (długość: 5 m) zostanie dostarczony wraz z urządzeniem.

Produkty podobne