Bezpieczeństwo > Czujniki czadu > Czujnik czadu EL Home CD-90B8 wolnostojący, wyświetlacz LCD, 3 lata gwarancji

Czujnik czadu EL Home CD-90B8 wolnostojący, wyświetlacz LCD, 3 lata gwarancji

Numer produktu: HT-22666 Gwarancja: 24 miesiące
101,10 93,99 zł
W ostatnich dniach 48 osób kupiło
Dostawa od: 15,00 zł Sprawdź
Czas wysyłki: do 4 dni roboczych
30 dni na odstąpienie od umowy
-
+
Opis produktu

Czujnik czadu CD-90B8 służy do ciągłego monitorowania obecności tlenku węgla w powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu bezpiecznego stężenia tego gazu.

Każdego roku w wyniku zatruć czadem ginie kilkadziesiąt osób a kilkaset trafia do szpitala - nie zapomnij zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych ! Najskuteczniejszym sposobem ochrony przed zatruciem tlenkiem węgla jest wyposażenie pomieszczeń w odpowiednie detektory czadu.

Czujnik tlenku węgla CD-90B8 jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Zastosowano w nim zaawansowany technologicznie sensor elektrochemiczny oraz elektroniczny układ sterujący, pozwalające na osiągnięcie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy małym poborze prądu. Po wykryciu niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu urządzenie generuje alarm akustyczny i optyczny oraz wyświetla stężenie na ekranie LCD.

Urządzenie posiada przycisk testu/restartu, sygnalizację zużycia baterii i sygnalizację uszkodzenia sensora. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń i przewodów za wyjątkiem trzech baterii zasilających 1,5V DC.

Niewątpliwym atutem tego modelu są niewielkie gabaryty i łatwość montażu - nie potrzebne są żadne wkrętarki, młotki, śrubki, klej itp ponieważ czujnik jest wolnostojący co pozwala umieszczenie go w dowolnym miejscu bez ingerencji żadnych narzędzi. Załączony w komplecie stojak pozwala na postawienie czujnika na komodzie, stoliku, półce itp.

Dane techniczne
Rodzaje wykrywanych zagrożeń tlenek węgla (czad)
Rodzaj zasilania Baterie (2 x AAA 1,5V)
Pobór mocy w stanie czuwania < 20uA
Dopuszczalna wilgotność względna 0%...90% RH
Typ czujnika czadu elektrochemiczny
Temperaturowy zakres pracy 0ºC ~ +40ºC
Zalecane miejsce instalacji odbiornika na stojaku
Zgodność z normą EN50291-1 2018
Wymiary czujnik a (W x SZ x G) 60 x 98 x 30 mm
Waga netto czujnika 78 g