Panele słoneczne monokrystaliczne

Baterie słoneczne dzielą się na monokrystaliczne i polikrystaliczne. Różnica polega na rodzaju użytego do ich produkcji krzemu. Panele monokrystaliczne łatwo rozpoznać po zaokrąglonym kształcie i ciemnym kolorze. Ich zaletą jest z pewnością większa moc, a wadą cena, ponieważ należą do droższych rozwiązań w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Oferujemy także szeroką gamę paneli turystycznych, które montowane są na przykład na dachach pojazdów uniezależniając od energii pobieranej w postaci prądu stałego.

Panele monokrystaliczne

Jednym ze stosowanych obecnie rozwiązań z zakresu instalacji fotowoltaicznych, są panele monokrystaliczne. Oferujemy wysokiej jakości baterie słoneczne należące go tej kategorii, które za sprawą zastosowania dobrego gatunkowo krzemu odznaczają się wysoką wydajnością.

Czym są panele monokrystaliczne?

Panele monokrystaliczne wykonane są z ogniw krzemowych, czyli tzw. monokryształów krzemu (stąd też ich nazwa). Do ich produkcji wykorzystuje się wyłącznie wysokiej jakości krzem.

Charakterystyczną cechą, jaką wyróżniają się baterie słoneczne monokrystaliczne, jest ich zaokrąglony kształt oraz ciemna barwa. Należą one do jednych z droższych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki, ale wynika to z faktu, że osiągają one wysoką moc. Zawdzięczają to specyfice swojej konstrukcji i wysokiej jakości zastosowanych materiałów. Wyższą cenę rekompensuje jednak fakt, że na mniejszej powierzchni wystarczy niewielka ilość paneli, co automatycznie redukuje koszt montażu.

Zastosowanie baterii monokrystalicznych

Rozwiązanie, jakim jest bateria słoneczna monokrystaliczna, bardzo dobrze sprawdza się w przypadku mniejszych powierzchni, na przykład o zastosowaniu turystycznym. Można zainstalować je chociażby na dachu pojazdu typu kamper, na łodzi lub na działce. Dzięki temu użytkownik nie jest uzależniony od energii w formie prądu stałego.

Z uwagi na niewielkie rozmiary, panele fotowoltaiczne monokrystaliczne bardzo dobrze sprawdzają się również na przydomowych altankach lub na dachu garażu. To propozycja dla osób, które poszukują niewielkich, ale wydajnych baterii słonecznych. Wykorzystując mniejszą ilość baterii z tej grupy, można osiągnąć zamierzone efekty, nawet przy niewielkim nasłonecznieniu.

Dostępne marki

W ofercie sklepu znajdują się wysokiej klasy panele monokrystaliczne takich marek jak Ja Solar o bardzo wysokiej wydajności oraz panele marki Maxx wyróżniające się długą żywotnością. Klienci mogą zamówić u nas również panele słoneczne Solarfam wykonane z solidnych ogniw monokrystalicznych oraz baterie Prestige, odznaczające się wysoką trwałością.