Zestawy słoneczne Off-grid

Sprzedawane zestawy zasilania solarnego Off-Grid przeznaczone są zarówno do montażu na domkach letniskowych ale również altankach w ogrodzie, na garażach oraz domkach na działce. Prezentujemy optymalne rozwiązania offgrid, które będą dostosowane do potrzeb użytkowników. Wśród dostępnych zestawów słonecznych 12V off-grid znajdują się panele mono i polikrystaliczne, tradycyjne baterie słoneczne w ramach, a także elastyczne i bardzo wytrzymałe zestawy.

Zestawy słoneczne off grid

Zestawy fotowoltaiczne off grid z inwerterem hybrydowym to kompleksowe układy zasilania solarnego, które łączą w sobie możliwości tradycyjnego zestawu off grid z funkcjami inwertera hybrydowego. Inwerter hybrydowy to urządzenie, które umożliwia korzystanie z dwóch źródeł zasilania - z paneli fotowoltaicznych oraz z sieci energetycznej, dzięki czemu zapewnia stabilne i niezawodne źródło energii elektrycznej.

Czym są zestawy off grid?

Zestawy solarne off grid zbudowane są z paneli mono lub polikrystalicznych. To w pełni samodzielne, fotowoltaiczne zestawy. Nadwyżka energii jest w ich przypadku gromadzona w akumulatorach, zamiast trafić do sieci dystrybucyjnej, co ma miejsce w przypadku wielu standardowych rozwiązań fotowoltaicznych. Jest to zatem rozwiązanie, które pozwala użytkownikom stać się niezależnymi od sieci energetycznej.

Zastosowanie zestawów off grid

Zastosowanie zestawów fotowoltaicznych off grid z inwerterem hybrydowym jest bardzo szerokie. Mogą być one stosowane jako źródło zasilania podczas wypraw kempingowych, w domkach letniskowych, w gospodarstwach wiejskich czy na działkach ogrodowych. Dzięki inwerterowi hybrydowemu, który umożliwia korzystanie z sieci energetycznej, zestawy te mogą być także stosowane jako awaryjne źródło zasilania podczas przerw w dostawach prądu.

Dostępne modele

W ofercie dostępne są panele wykonane z wysokiej jakości ogniw monokrystalicznych, które zapewniają wysoką wydajność. Ma to szczególne znaczenie w polskich warunkach, w których poziom nasłonecznienia zależy od pory roku. Są one również bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne.