Zestawy słoneczne Off-grid

Sprzedawane zestawy zasilania solarnego Off-Grid przeznaczone są zarówno do montażu na domkach letniskowych ale również altankach w ogrodzie, na garażach oraz domkach na działce. Prezentujemy optymalne rozwiązania offgrid, które będą dostosowane do potrzeb użytkowników. Wśród dostępnych zestawów słonecznych 12V off-grid znajdują się panele mono i polikrystaliczne, tradycyjne baterie słoneczne w ramach, a także elastyczne i bardzo wytrzymałe zestawy.

Zestawy słoneczne off grid

Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań umożliwiających darmowe pozyskiwanie energii wprost ze słońca. W przypadku mniejszych zabudowań, takich jak garaże, altanki lub domki na działce, świetnie sprawdzą się zestawy słoneczne off grid. Takie systemy można zainstalować wszędzie tam, gdzie podłączenie do tradycyjnej sieci nie jest możliwe.

Czym są zestawy off grid?

Zestawy solarne off grid zbudowane są z paneli mono lub polikrystalicznych. To w pełni samodzielne, fotowoltaiczne zestawy. Nadwyżka energii jest w ich przypadku gromadzona w akumulatorach, zamiast trafić do sieci dystrybucyjnej, co ma miejsce w przypadku wielu standardowych rozwiązań fotowoltaicznych. Jest to zatem rozwiązanie, które pozwala użytkownikom stać się niezależnymi od sieci energetycznej.

Zastosowanie zestawów off grid

Instalacja fotowoltaiczna off grid nadaje się do instalowania zarówno w gospodarstwach domowych, domkach letniskowych jak i garażach lub altankach. Instalacje fotowoltaiczne off grid w domkach letniskowych to idealnie rozwiązanie na darmowy prąd podczas wypoczynku.

Dostępne modele

W ofercie dostępne są panele wykonane z wysokiej jakości ogniw monokrystalicznych, które zapewniają wysoką wydajność. Ma to szczególne znaczenie w polskich warunkach, w których poziom nasłonecznienia zależy od pory roku. Są one również bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne.